COVID-вакцинованим українцям все одно доведеться носити маски, - Кузін

Ігор Кузін Цензор.нет

Він пояснив, що щеплення ефективно захищають від важкого перебігу хвороби або від ризику померти, але залишає за собою ризик зараження

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі програми "Право на владу" заявив, що вакцинованим від COVID-19 українцям все одно доведеться носити захисні маски, як і іншим громадянам. Про це повідомляє NewsOne.

Заступник міністра охорони здоров'я зазначив, що зараз світова спільнота рекомендує продовжувати носити Засоби захисту навіть тим людям, які пройшли повний курс COVID-вакцинації.

Новини за темою: Нині в Україні зберігається майже 10 млн доз вакцин проти COVID-19, – Кузін

Кузін пояснив, що щеплення ефективно захищають від важкого перебігу хвороби або від ризику померти, але залишає за собою ризик зараження. Також він підтвердив, що в МОЗ передбачені покарання за порушення карантинних обмежень, і анонсував спільні рейди з Національною поліцією.

Нагадаємо, в Україні за увесь час пандемії коронавірусом заразилися 2 314 423 особи, з них одужали 2 220 611 осіб, а 54 320 - померли.

Раніше у МОЗ розповіли, що в Україні близько 14% дорослих вакцинували проти коронавірусу першою дозою. Вакцинованого населення недостатньо для формування колективного імунітету.

Водночас міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко припустив, що люди із сертифікатами COVID-вакцинації зможуть відвідувати публічні місця навіть у разі локдауну.