COVID-вакцинація дітей наразі менш актуальна, спочатку треба щепити групи ризику, - ВООЗ

ВООЗ

Фото з відкритих джерел

В заяві організації зазначається, що спершу вакцинувати потрібно літніх людей, людей з хронічними захворюваннями та медичних працівників

Всесвітня організація охорони здоров'я знову виступила проти загальної COVID-вакцинації дітей. У заяві організації йдеться, що для перемоги над пандемією треба спочатку прищепити групи ризику. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Зазначається, що при розробці програм вакцинації від COVID-19 країнам потрібно враховувати переваги імунізації в конкретному епідеміологічному та соціальному контексті.

"Оскільки діти та підлітки, як правило, мають більш легке захворювання порівняно з дорослими, якщо вони не входять до групи з більш високим ризиком важкого COVID-19, вакцинація їх менш актуальна, ніж у літніх людей, людей з хронічними захворюваннями та медичних працівників", - йдеться в заяві.

Також у заяві ВООЗ йдеться, що для досягнення глобальних цілей вакцинації необхідні узгоджені і скоординовані дії. А з урахуванням нинішньої глобальної нерівності в доступі до вакцин, рішення про вакцинацію підлітків і дітей може наразити на небезпеку представників груп ризику.

"Таким чином, перш ніж розглядати введення вакцинації підлітків і дітей, необхідно розглянути можливість досягнення високого охоплення первинними серіями - і бустерних доз ... в підгрупах найвищого ризику, таких як літні люди", - зазначили у ВООЗ.

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус також засудив широке застосування бустерних доз і щеплення дітей проти COVID-19