COVID-смертність удвічі вища за офіційні показники, - НАН

За офіційними даними, в Україні від коронавірусу померли майже 63 тисячі людей, але вчені вважають, що реальна кількість смертей удвічі більша

У світі продовжують виникати нові штами коронавірусу фото з відкритих джерел

У Національній академії наук України вважають, що реальна смертність від коронавірусу в Україні більш ніж удвічі вища за офіційні показники. Про це з посиланням на звіт НАН повідомляє "Кореспондент.нет". 

"Попередній аналіз надмірної смертності показав, що загальна смертність через причини, пов'язані з COVID-19, протягом усього періоду епідемії в Україні в 2,15 разу перевищує зареєстровану смертність від COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що останнім часом летальність від коронавірусу в Україні залишилася близькою до 3% (2,7% за неповними даними 4-5-тижневої давності та 3,2% за оперативною оцінкою), проте госпітальна летальність зросла до нового максимуму - 21%.

Також у НАН повідомили, що у вересні смертність із усіх причин перевищувала середній рівень 2015-2019 років.

Водночас вчені констатували, що Україна пройшла пік хвилі пандемії. За їхніми даними, останні два тижні епідемія спадала за всіма показниками, зокрема за кількістю летальних випадків.

Новини за темою: МОЗ: У жодній області Україні не перевищено рівень завантаженності ліжок із киснем для хворих на COVID-19

Нагадаємо, у Національній академії наук України прогнозують в країні по 10 284 добових випадків заражень коронавірусом. Таку динаміку слід очікувати на початку грудня.