COVID-19 в Україні: Харківщину зобов'язали посилити карантин

Харківській ОДА дали доручення посилити протиепідемічні заходи в регіоні

Україна опинилася на порозі червоної зони карантину Фото з відкритих джерел

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 7 жовтня розглянула загострення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби на території Харківської області та дала доручення Харківській ОДА посилити протиепідемічні заходи в регіоні. Про це повідомляє Урядовий портал.

"В області перевищували два індикатори: кількість позитивних тестів та кількість госпіталізацій. Оперативно реагуючи на дану ситуацію, було нарощено кількість тестувань і додані нові заклади охорони здоров’я, зокрема, лікарні, які мають ліжка з киснем. Це дозволило нам вивести область з ознак, перевищення яких дозволяє встановлювати червоний рівень епідемічної небезпеки", - сказав очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Він зазначив, що на початку тижня спостерігалось погіршення епідситуації в Харківській області, але оперативні дії як державної, так і місцевої влади дозволили стабілізувати ситуацію.

Однак, ситуація з поширенням COVID-19 залишається напруженою, тому Комісія прийняла рішення зобов’язати Харківську обласну державну адміністрацію посилити протиепідемічні заходи в регіоні.

"Критичного навантаження на систему охорони здоров’я в області немає. Але потрібно посилити додатковий нагляд за збільшенням кількісті захворювань", - підсумував Віктор Ляшко.

Новини за темою: У Харкові зайняті 90% ліжок для COVID-хворих

Так, Комісія ТЕБ та НС доручила Харківській ОДА:

- продовжувати збільшувати кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту;

- посилити контролю за дотриманням критеріїв госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою, неухильно виконуючи галузеві стандарти організації надання медичної допомоги хворим на COVID-19;

- оновити маршрути пацієнтів та їх суворе виконання медичною службою області;

- ініціювати встановлення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів на території окремих територіальних громад у межах області.

Нагадаємо, у зв’язку зі зростанням захворюваності на коронавірус у Харкові вже ввели додаткові обмеження у закладах масового перебування людей.