Чи варто робити тест на антитіла після COVID-вакцинації або одужання: Відповідь МОЗ

Хоча антитіла і є однією з важливих ланок захисту від вірусу, поки невідомо, який саме їх рівень може забезпечити цей захист

Ігор Кузін Фото з відкритих джерел

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, чи доцільно робити тест на антитіла після вакцинації або після перенесеної коронавірусної хвороби. У відомстві повідомили, що в такому випадку проходити тестування не варто. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін у Facebook.

Лікар пояснив, що хоча рівень нейтралізуючих антитіл до SARS-CoV-2, який би корелював із захистом від вірусу, поки невідомий, роль антитіл як суттєвого чинника імунітету широко визнається.

"Це означає, що хоча антитіла і є однією з важливих ланок захисту від вірусу, поки невідомо, який саме рівень антитіл може забезпечити цей захист. Останнє в черговий раз підкреслює, що робити тести на антитіла після хвороби чи щеплення не варто", - зазначив Кузін.

Новини за темою: В Україні цілком реально локалізувати виробництво вакцин Pfizer та Moderna, - Кузін

Раніше у МОЗ заявили, що в Україні 98.3% померлих від COVID-19 у віці старше 60 років – невакциновані, а 97% госпіталізованих з COVID-19 серед цієї вікової групи не мають повного курсу вакцинації. Найчастішим побоюванням серед цієї вікової групи є те, що літні люди мають супутні захворювання.