Чи можна людям з алергією робити щеплення проти COVID-19: Відповідь НСЗУ

Не є протипоказанням для щеплення наявність алергії на їжу, домашніх тварин, отруту, фактори довкілля, латекс, пероральні ліки тощо

В Україні триває вакцинація проти коронавірусу Фото з відкритих джерел

Якщо алергія людини не пов’язана з реакцією на щеплення, то вакцинуватися від COVID-19 можна. Про це повідомили у Національній службі здоров'я України.

"Люди з алергією можуть вагатися щодо вакцинації проти COVID-19, бо вважають, що щеплення їм зашкодить. Алергія — це реакція імунної системи на алерген, а науці наразі відомо понад 20 тисяч алергенів, не кожен із них викликає реакцію в кожної людини з алергією. Тому якщо ваша алергія не пов’язана з реакцією на щеплення, то вакцинуватися обов’язково треба", - йдеться в повідомленні.

Так, не є протипоказанням для щеплення наявність алергії на їжу, домашніх тварин, отруту, фактори довкілля, латекс, пероральні ліки тощо.

Новини за темою: Алергія, температура, хронічні хвороби: Кому не можна робити щеплення від коронавірусу і чому

Також можна вакцинуватися за наявності алергійного риніту. Як заявляють у службі, на щеплення він теж не впливає.

"Якщо ви знаєте, які саме алергени викликають у вас реакцію, ознайомтеся зі складом вакцини. Склад опублікований в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ (www.dec.gov.ua), на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Або ж запитайте у медичних працівників у місці вакцинації. Якщо маєте алергію на один із компонентів, то вам не варто щепитися цією вакциною", - пояснюють в НСЗУ.

Нагадаємо, за минулу добу, 20 жовтня, в Україні зробили 251 254 щеплення від коронавірусу.