Чотири випадки Delta-штаму COVID-19 наразі підтвердили в Україні

Фото з відкритих джерел

Два з них у середу підтвердили на Закарпатті, ще два раніше виявили у Києві

Загалом в Україні підтверджено вже чотири випадки Delta-штаму COVID-19. Два з них у середу було підтверджено на Закарпатті, ще два раніше було виявлено в Києві. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін у відповідь на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

"У нас є ще два підтверджених випадки коронавірусу штаму "Дельта" на Закарпатті. Такі результати стали відомі після завершення секвенування відібраних зразків в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України. Попередньо відомо, що особи, у яких було виявлено захворювання, захворіли після повернення їх або їхніх родичів із Росії, де зареєстровано спалах штаму "Дельта". Нині, за повідомленнями лікарів, жінка і чоловік пройшли курс лікування і виписані додому. Загалом в Україні є чотири підтверджених випадки коронавірусу штаму "Дельта", - сказав він.

Головний санлікар зазначив, що уряд наразі робить усе можливе для того, щоб запобігти поширенню цього штаму на території країни.

"Зокрема, вже зараз іноземці та особи без громадянства, які їдуть з Індії, Великої Британії, РФ або Португалії, не зможуть перетнути кордон України без негативного тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон. Українці або іноземці з дозволом на проживання в Україні без результату такого тесту або з позитивним результатом підлягають обсервації. Санітарні зони облаштовують поза територією пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон", - сказав він.

"Ми закликаємо українців дотримуватися карантинних обмежень та робити щеплення проти COVID-19, адже саме так ми можемо вберегти себе і людей поруч від тяжкого перебігу або смерті внаслідок коронавірусної хвороби", - додав заступник міністра.

Нагадаємо, раніше Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що Delta-штам коронавірусу володіє високою заразністю і швидко поширюється по світу. Через це ситуація з COVID-19 у багатьох країнах погіршується.