Через зміну клімату українцям може загрожувати поширення малярії

Фото з відкритих джерел

Комарі переносять бореліоз, лімфатичний філяріоз, туляремію і малярію

В Україні може поширитися малярія. Причиною розповсюдження цієї небезпечної інфекційної хвороби експерти називають зміну клімату у нашій країні, що спричинило збільшення кількості комарів та інших комах. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Останнім часом українці скаржаться на справжню навалу комарів, які зокрема атакують курорти Азовського та Чорного морів. Про збільшення кількості "кровопивць" повідомляли також жителі Києва та інших регіонів країни.

У світі налічується близько трьох тисяч видів комарів. В Україні їх - понад 100 видів.

За словами ентомологів, сезон комарів триває протягом семи місяців - з квітня по жовтень. Різке ж збільшення кількості комах спостерігають не лише цього року.

Активне розмноження комарів починається, коли впродовж тривалого періоду дощі чергуються з теплом. Саме така погода тримається останні пару тижнів в Україні.

Комарі переносять:

  • Бореліоз (хворобу Лайма),
  • лімфатичний філяріоз (зараження паразитами),
  • туляремію (бактеріальне захворювання).
  • Крім того, їхні укуси викликають алергічні реакції майже у всіх людей.

Але однією з найбільших загроз все ж є малярія - небезпечне для життя захворювання, що викликається паразитами та передається через укуси інфікованих самок малярійних комарів. За підрахунками ВООЗ, лише позаминулого року у світі на малярію захворіло 229 млн людей, з яких більше 400 тис. померли.

В Україні малярійні комарі теж є. Хоча небезпеки зараження вони поки що не несуть: постійні джерела інфекції відсутні, а сьогоднішній клімат не дозволяє збудникам хвороби встигнути розвинутися.

"Разом з тим через глобальне потепління, український клімат з кожним роком змінюється. У разі, якщо разом з підвищенням температури в Україні почастішають тривалі періоди високої вологості, малярія почне поширюватися й у нас. Наскільки масовим буде це явище, залежить від інтенсивності кліматичних змін. Це ще один із десятків і сотень фактів, які доводять необхідність дбати про довкілля і боротися з глобальним потеплінням," - пояснив у Фейсбук голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий.

Нагадаємо, у Бельгії померла жінка, яка була заражена одразу двома штамами коронавірусу.