Відеозвернення екс-судді Чауса записано під тиском, - адвокат

Суддя Микола Чаус. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

На думку адвоката Ростислава Кравця, спроба Чауса довести, що з Молдови його ніхто не викрадав, виглядає непереконливо

Адвокат Миколи Чауса Ростислав Кравець вважає, що відеозвернення екс-судді записано під тиском. Про це повідомляє "Політика страни" в телеграм-каналі.

"Поява такого відеозвернення означає, що Чаус не на волі. Його контролюють якісь особи і, найімовірніше, історія з причетністю до його викрадення з Молдови українських спецслужб підтверджується. По-перше, видно, що Чаус читає своє звернення з папірця. Якщо людина говорить від себе, вона буде заїкатися, проявляти якусь міміку. А тут Чаус сидить рівно і просто зачитує текст", - зазначає Кравець.

На його думку, спроба Чауса довести, що з Молдови його ніхто не викрадав, виглядає непереконливо.

"В очі впадає його заява про те, що його ніхто не викрадав. Точніше, що його не викрадали з Молдови, а викрадали тільки в 2016 році, коли вивезли з України. Тобто він робить вигляд, що добровільно десь сам переховується. А ті десять осіб, проти яких порушено кримінальну справу в Молдові, нібито до цього не причетні. Виглядає це вкрай непереконливо", - міркує адвокат.

Він також проаналізував сам телеграм-канал, де з'явилося звернення Чауса.

"Відеозвернення - це перше публічне повідомлення в цьому телеграм-каналі, але за ліком воно є шостим. Мабуть, до цього намагалися в ньому теж щось розміщувати. Сама адреса електронної пошти, за якою зареєстрований телеграм-канал, анонімна – вона не вимагає реєстрації номера мобільного телефону. Це зроблено навмисно, щоб не можна було відстежити його місцезнаходження. Проте, враховуючи те, що людину викрали, Телеграм може надати правоохоронним органам за запитом інформацію, з якої IP-адреси реєстрували цей акаунт у Телеграмі та розміщували саме відео і пости. Також СБУ може дізнатися і за електронною поштою, тому що порушили кримінальну справу за тяжкою статтею – викрадення людини", – говорить Ростислав Кравець.

Крім того, юрист припускає, що Микола Чаус все ж таки знаходиться в Україні.

"Слова Чауса: "Я скоро з'явлюся в Україні" - виглядають досить абсурдно. Він не сказав прямо про те, що він зараз не в Україні – нібито уник цього питання. На мою думку, Чаус перебуває в Україні та під контролем спецслужб. Про що свідчить сам факт появи цього відеозвернення", – резюмує Кравець.

На запитання "Страны", чи даватиме Чаус свідчення проти екс-президента Петра Порошенка, адвокат відповів так:

"Судячи з різкого зменшення присутності Порошенка в медіапросторі з моменту викрадення Чауса, на мій погляд, всі, зокрема Порошенко, вважають, що Чаус має якусь інформацію про своє викрадення і причетність до цього п'ятого президента", - повідомляє "Політика страни".

Зазначимо, що український екс-суддя Микола Чаус, який зник у Молдові та якого, ймовірно, викрали, вийшов на зв'язок і записав відеозвернення.

Нещодавно стало відомо про викрадення колишнього судді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса. З 2016 року він перебував у столиці Молдови - Кишиневі, проте згодом зник. В Україні Чауса підозрюють у хабарництві та намагаються екстрадувати.

Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павло Войку повідомив, що підрозділам МВС Молдови вдалося встановити особи деяких організаторів викрадення Чауса. Одного з них затримали.

11 травня Кишинів повідомив про затримання підозрюваного у викраденні екс-судді.