Частіше хворіють діти: Інфекціоніст розповіла про особливості штаму "Дельта"

Ваше здоров'я

Також вона заявила, що цей вірус заразніший за інші штами

"Індійський" варіант коронавірусу, днями офіційно виявлений в Україні, має низку особливостей, наприклад, він заразніший, ніж інші штами, і на нього частіше хворіють діти. Про це розказала інфекціоніст Ольга Голубовська, передає "УНН".

Лікар зазначила, що Центр із контролю і профілактики захворювань США вніс штам "Дельта" до переліку штамів, що викликають особливе занепокоєння.

"Перше: це варіанти, які частково вислизають від поствакцинального імунітету, так і після перенесеного захворювання. Це штами, які набагато більше контагіозніші, заразніші. У три рази цей штам заразніший, ніж звичайні штами. Це говорить про те, що може бути швидка потреба у великих кількостях госпіталізацій", - розповіла лікар.

За словами Голубовської, ще одна особливість "дельти" - це те, що частіше хворіють діти. Й Україні потрібно подумати про дитячі стаціонари.

"Частіше хворіють діти, багато випадків (фіксації хвороби у дітей) 12-20 років, більше, ніж у минулих штамів. Тому на нараді в РНБО ми обговорювали готовність дитячих стаціонарів у тому числі", - пояснила медик.

Раніше інфекціоніст Віктор Петров заявив, що "індійський" штам коронавірусу, який нещодавно зафіксували в Україні, здебільшого вражає людей від 35 років.