Британський диджей застряг у Києві після новорічної вечірки: Його не пустили на літак через Brexit

DJ Blawan (Джеймі Робертс) Фото з відкритих джерел

1 січня 2021 року офіційно закінчилося вільне пересування людей, рух товарів і послуг між Великою Британією і Євросоюзом

Популярний британський диджей Джеймі Робертс, більш відомий як Blawan, застряг у Києві після того, як прилетів в Україну на новорічний виступ в одному зі столичних клубів. Артист не розраховував, що не зможе повернутися додому, бо 1 січня 2021 року офіційно закінчилося вільне пересування людей, рух товарів і послуг між Великою Британією і Євросоюзом у зв'язку з Brexit. Про це повідомляє музичне видання Mixmag.

За словами Робертса, він спробував покинути Київ, проте польська авіакомпанія LOT відмовилася надати йому доступ на борт, який слідував транзитом через Польщу.

"Мені незаконно відмовили в поїздці, тому що LOT Airways вважає, що через Brexit я не можу літати через Польщу. Ваші співробітники були грубими. Я купив квиток, ви бачили мій британський паспорт, ви забрали у мене гроші, а потім відразу відмовилися дати мені посадковий талон через Brexit... Огидно", - висловився британець.

Instagram / Blawan

Після свого першого допису Blawan почав отримувати негативні коментарі. Користувачі мережі розлютилися, що диджей відправився виступати в Україні в розпал пандемії коронавірусу.

"Людям, які надсилають мені повідомлення про те, який я ганебний і негідник, за те, що я виступав, - я не буду вибачатися. Мені не шкода. Вечірка була чортовськи жаркою. Ви нічого не знаєте про мої обставини, так що тримайте це при собі", - відповів музикант на шквал гніву в його бік.

Instagram / Blawan

Однак пізніше він заявив, що йому дуже шкода, якщо він розсердив деяких людей.

"Але, знаєте, я теж іноді маю право на злість. А вечірка пройшла "легально", незважаючи на наявні в Україні карантинні обмеження", - додав музикант.

Чи вдалося врешті-решт артисту залишити Україну - поки невідомо.

Відзначимо, що громадянам Британії, як і раніше, дозволяється безвізовий в'їзд в країни Шенгенської зони на термін до 90 днів у будь-який 180-денний період в якості туристів, хоча застосовуються деякі нові обмеження. Нині немає угоди про безвізові поїздки для музикантів, що гастролюють, і петиція, яка закликає вирішити цю проблему, на розгляді для обговорення в британському парламенті.

Нагадаємо, раніше Європейський Союз і Велика Британія успішно домовилися про текст угоди щодо майбутніх відносин сторін після Brexit. У ЄС вважають, що угода захистить інтереси блоку і конкуренцію.