Британська поліція заочно пред'явила обвинувачення третьому росіянину у справі Скрипалів

Комерсант

Слідство заявило, що справжнє ім'я чоловіка - Денис Сергєєв і він нібито є співробітником російської військової розвідки

Поліція Великобританії заочно пред'явила росіянину Сергію Федотову обвинувачення у справі про спробу вбивства Юлії та Сергія Скрипалів у Солсбері в березні 2018 року. Про це пише "Комерсант".

Слідство заявило, що справжнє ім'я чоловіка — Денис Сергєєв і він нібито є співробітником російської військової розвідки (ГРУ). Разом з ним у справі проходять Олександр Петров (Олександр Мішкін) і Руслан Боширов (Анатолій Чепіга), яких британська сторона теж називає агентами ГРУ. Посла Росії в Лондоні викликали в МЗС країни.

У прес-релізі Скотленд-Ярду говориться, що у співробітників контртерористичного відділу поліції є "достатньо доказів" провини Сергія Федотова. Йому пред'явлені звинувачення за чотирма пунктами: змова з метою вбивства, замах на вбивство, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, а також зберігання і використання хімічної зброї. Вже видано ордер на його арешт.

Комерсант

Поліція з'ясувала, що Сергій Федотов прибув до Великобританії 2 березня 2018 року, за чотири години до прильоту Петрова і Боширова. У готелі, де він зупинився, не знайшли слідів нервово-паралітичної речовини "Новачок", яке, імовірно, використовувалося для отруєння Скрипалів. У поліції є докази, які "дозволяють припустити, що Федотов неодноразово зустрічався з Петровим і Бошировим у центрі Лондона" на вихідних. Він вилетів з Великобританії 4 березня. Пізніше в цей же день були отруєні Скрипалі.

"В ході подальшого розслідування, проведеного слідчою групою, були знайдені докази, що дозволяють припустити, що Петров, Боширов і Федотов раніше працювали разом на ГРУ в рамках операцій за межами Росії",— стверджують у Скотленд-Ярді. Всі троє оголошені в розшук у Великобританії, також виданий ордер на їх арешт, і відповідна заявка буде направлена в Інтерпол.

Глава відділу по боротьбі зі злочинністю і тероризмом Нік Прайс заявив, що Великобританія не буде запитувати екстрадицію Сергія Федотова, тому що російська Конституція не дозволяє видачу громадян країни. Він додав, що розслідування справи триває. Зокрема, слідство досі не знайшло флакон від парфумів Nina Ricci, в якому міг залишатися "новачок" після отруєння Скрипалів.

Після публікації заяви британської поліції прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що МЗС Великобританії обговорить нові подробиці розслідування з послом Росії в Лондоні. Прем'єр зазначив, що якщо фігуранти справи коли-небудь покинуть межі Росії, то британська влада "зробить все, щоб затримати їх", передає Reuters.

Нагадаємо, Скрипалі були отруєні 4 березня 2018 року, пізніше обидва пішли на поправку і були виписані з лікарні. Британська влада заявляє, що їх отруїли розробленою в СРСР речовиною "Новачок". На їхню думку, до події причетна російська розвідка. Москва всі звинувачення заперечує, а згаданих осіб називає цивільними. Про причетність до отруєння третього передбачуваного співробітника ГРУ Сергія Федотова ще в 2019 році писали британські ЗМІ. The Telegraph стверджувала, що він не виїхав з Великобританії.

У тому ж 2019-му Болгарія назвала Сергія Федотова в числі причетних до отруєння бізнесмена Омеляна Гебрева. Саме отруєння сталося в квітні 2015 року. Пан Гебрев, його син і директор його фірми відчули себе погано, перебуваючи при цьому в різних місцях. Обох госпіталізували, і пізніше в організмі бізнесмена виявили нервово-паралітичну речовину з групи "Новачок". Було порушено кримінальну справу про замах на вбивство. Всього у справі проходять троє росіян, був виданий запит на їх міжнародний розшук.