Близько 30 тисяч хворих на добу: Захворюваність на COVID-19 в Україні зросте найближчим часом

Пікове навантаження припадатиме на першу половину листопада

У світі продовжують виникати нові штами коронавірусу фото з відкритих джерел

Вже найближчими тижнями в Україні прогнозується близько 30 тисяч нових хворих на коронавірус на добу. Про це заявив керівник Центру економіки здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко в ефірі на телеканалі "Україна 24".

"Потрібно розрізняти різні показники. Перший – це кількість виявлених випадків, тут все залежатиме від рівня тестувань. Ми очікуємо, що вже з наступного тижня побачимо нові максимальні показники. Якщо говорити про те, чого очікувати до кінця 2021 року, то 30 тисяч виявлених випадків на добу – це абсолютно реалістичний сценарій для України. Пікове навантаження випадатиме на першу половину листопада. З наступного тижня регіони вже мають активніше входити до червоного рівня епідемічної небезпеки. Це даватиме додаткове стримування і відповідно злам кривої захворюваності. На пік ми вийдемо в першій половині листопада", - сказав Ганиченко.

Новини за темою: Через тиждень в Україні очікується пік хвилі коронавірусу, - МОЗ

Експерт відповів, чи витримає система охорони здоров'я прогнозовані навантаження.

"Є дві складові: перша – це навантаження на систему охорони здоров'я, друга – фінансова. Якщо говорити про першу, то ми очікуємо, що до 7 тисяч госпіталізованих за добу – це також реалістичний сценарій. Зараз ми підходимо до 5 тисяч у будній день. Якщо говорити про медичні ресурси, чи вистачить нинішніх ліжок з киснем, реанімаційних ліжок, то з таким навантаженням, до 7 тисяч госпіталізованих за добу, з додатковим виділенням ліжок хоча б до рівня, який був під час весняної хвилі, медична система в Україні повинна витримати", - зазначив керівник Центру.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу, 24 жовтня, лабораторно підтвердили 14 634 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. При цьому за добу зафіксували 546 летальних випадків.