"Бізнес у Росії - привілей українських олігархів": Скільки отримують Ахметов, Пінчук і компанія у "країні-агресорі"

Фото з відкритих джерел

Журналісти з'ясували, скільки українські олігархи заробляють у Росії

Зовнішньоекономічні зв'язки з Росією — вкрай делікатна тема в українському політикумі. З одного боку, це "підтримка країни-агресора". Але, з іншого - вельми і вельми вигідний бізнес. Журналісти "Капіталу" розповіли, скільки українські олігархи заробляють у Росії.

Так, журналісти показують елементарну статистику - експортна (українська) або Імпортна (російська) — одразу ж показують "ахіллесову п'яту" РФ у зовнішній торгівлі з Україною.

Росія в 2018-2020 роках отримувала з України 83% сировини для виробництва титану, 51% цирконію і 70% каоліну. Всі ці позиції є критично важливими для економіки РФ. Зрозуміло, Москва має можливості для диверсифікації закупівель, але разовий шок був би досить серйозним.

"Можемо згадати не настільки критичний для РФ продукт - феросплави. Тут один зі спонсорів передвиборчої кампанії чинного президента - Ігор Коломойський - є в Україні монопольним власником всього виробничого ланцюжка від видобутку руди (Орджонікідзевський і Марганецький ГЗК) до виробництва самих сплавів (Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи). І ніхто не обурюється, що група на чолі з непотоплюваним ІВК тільки за перші два місяці поточного року (за даними вітчизняного Держстату) заробила "за поребриком" від продажу українських феросплавів майже 7,3 млн доларів", - йдеться в розслідуванні.

Також йдеться про те, що український олігарх №1 Ренат Ахметов займає одну з ключових позицій в українській енергетичній сфері і контролює цілий ряд депутатів ВР. І це дає йому "карт-бланш" на проведення економічної діяльності як в Росії, так і на непідконтрольних територіях.

Його компанії - енергетичному холдингу ДТЕК - в Росії належать АТ "Шахтоуправління "Обухівська" (ІПН 6146004404, Ростовська обл., м Звєрєво, вул. Ризька, 13) і АТ "Донський антрацит" (ІПН 6144009894, Ростовська обл., м Гуково, вул. Комсомольська, 33), які підземним чином добувають коксівне вугілля. (У останньої компанії є ще Російська "дочка").

Досить успішно працюючий "Донський антрацит" в 2020 році за офіційними даними заплатив в російський бюджет сумарно 266 млн.руб. податків і зборів (приблизно 3.7 млн доларів).

"Багаторічний політико-економічний Сателіт Ріната Ахметова-Борис Колесніков, мабуть, вирішив піти патріотичним шляхом Петра Порошенка-розвивати в "країні-агресорі" цукровий діабет шляхом продажу все більших партій солодощів", - пишуть журналісти.

Так, Російський "близнюк" української "Конті" - АТ "Конті-рус" (на базі Курської кондитерської фабрики) 28 травня ц.р. прикупив Іванівську кондитерську фабрику "Червона Зоря".

Торкнулися журналісти і тему бізнесу в анексованому Криму. 

Після того, як арбітражний суд в анексованому Росією Криму 4 лютого 2021 року зобов'язав "Інтерпайп — Нижньодніпровський трубопрокатний завод" сплатити заборгованість з орендної плати за 1,8 гектара землі біля Фороса і віддати ділянку, з'ясувалося (в тексті того ж рішення), що з 18 березня 2014 року (дати анексії АРК з боку РФ) по 10 квітня 2015 року, "Інтерпайп" не порушував умов орендного договору.

"Однак ніяких питань до Ахметова, Пінчука, Коломойського, Колеснікова і сотням інших бізнесменів, які заробляють в РФ десятки і сотні мільйонів доларів у влади немає. Тому на тлі цієї інформації стає ясно, що справжня причина атаки влади на Віктора Медведчука — це не його зв'язки з Росією, а щось інше. А що тоді? Виходить, що політичні репресії, де звинувачення у зв'язках з РФ і Путіним тільки ширма?", - задаються питанням журналісти.