Без референдуму і за безцінь: Що говорять українці про ринок землі

Завтра в Україні запускають ринок землі Фото з відкритих джерел

Липень настав, і в Україні офіційно запрацював вільний ринок землі. Держава продаватиме свої мільйони гектарів через електронні аукціони. Поки в одні руки можна буде віддати тільки 100 гектар, але вже з 2024 року будуть продавати відразу по 10 тис. гектар на одного власника.

Українці обурені таким рішенням влади. Ринок землі влада відкрила без обіцяного референдуму, та ще й проти волі власних громадян. Люди бояться залишитися відразу без землі, роботи і коштів на життя. Своєю думкою вони поділилися в програмі "Чуємо кожного".

"Ми, середні фермери, малі фермери, боїмося, що у нас просто не вистачить інвестицій, щоб купити у своїх пайовиків землю", - поділився страхом чоловік із Запорізької області.

"Прийдуть чужі дядьки, і заберуть у нас землю, і ми залишимося без роботи", "Страшно, і нас продадуть разом із землею. Будемо ми рабами, в Америці і взагалі", - додали інші жителі Запорізької області.

"Всі знають, що найголовніше багатство в країні - земля. Так чому вона повинна коштувати так дешево? Вона повинна бути дуже дорогою, дуже, і не просто тому, що вона у мене є...", "Люди заробили, а вони хочуть у людей забрати останнє" - сказали мешканки Київської області.

"Те, що вони сказали, Це те як ті ваучери, за копійки ми їх купили, а що ми на них отримали?"- провела аналогію жінка з Дніпропетровської області.

"Як підприємства продали в приватні руки, у нас підприємств не стало, точно так само землю продадуть, у нас землі не буде", - зазначив житель Херсона.

"В жодному разі, це наша земля, чого це ми її будемо продавати, ми тут живемо, народилися в Україні, і все", " а чому хтось повинен командувати на нашій землі? Ну ми ж не купуємо землю у китайців, нам не продають землю в Америці..."- додали херсончанки.