Астрономи виявили зірки, які можуть залишити нашу галактику

NASA

За словами науковця Лу Юцзюня, високошвидкісні зірки можуть допомогти людям глибше зрозуміти ряд важливих питань, пов’язаних з галактичною наукою

За допомогою китайського телескопа LAMOST і європейського орбітального телескопа GAIA група астрономів-дослідників виявила 591 зірку, 43 з яких - високошвидкісні та можуть покинути нашу галактику. Про це пише "Синьхуа Новости".

Так звані "високошвидкісні" зірки - це ті зірки, які мають величезну просторову швидкість та можуть в якийсь момент покинути свою галактику.

"З моменту відкриття першої подібної зірки у 2005 році, подібних космічних тіл було відкрито понад 550. Завдяки новому відкриттю їх число подвоїлося", — розповіла співробітниця Державної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук NAOC Лі Іньбі.

За словами науковця Лу Юцзюня, високошвидкісні зірки можуть допомогти людям глибше зрозуміти ряд важливих питань, пов’язаних з галактичною наукою: середовище навколо чорних дір і структура Чумацького Шляху.

Нагадаємо, раніше космічний телескоп Hubble вперше зняв спіральну галактику NGC 2217, що розташована у сузір'ї Великого Пса і нагадує Чумацький Шлях.