Абітурієнти з ОРДЛО зможуть в'їжджати через РФ без покарання

КПВВ

Фото з відкритих джерел

Для цього існуватиме умова

Абітурієнтам із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей дозволять в'їжджати на підконтрольну українській владі територію через Росію без адміністративної відповідальності. Про це повідомила прес-служба МОН

Зазначється, що для цього абітурієнтам необхідно буде підтвердити, що метою їхньої поїздки є саме вступ до закладу освіти.

Також за виїзд з ОРДЛО через Росію не каратимуть осіб, які супроводжують вступника, за наявності документального підтвердження. Таким документом, зокрема, може бути запрошення на участь у державній підсумковій атестації та/або випробуваннях для вступу через освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна".

Начальник відділу комунікацій зі ЗМІ Держприкордонслужби Олег Бойко в ефірі одного з телеканалів розповів, що рішення про покарання ухвалюватимуть у кожному окремому випадку. При цьому абітурієнтам під час перетину кордону варто мати якомога більше документальних підтверджень мети в'їзду до України.

"Відповідно, інспектори при розгляді безпосередньо документів і обставин щодо в'їзду таких абітурієнтів, зважаючи на гуманітарний характер такого правопорушення, вимушений по суті, можуть закривати адміністративне провадження за малозначністю", - висловився представник ДПСУ.

Новини за темою: Україна продовжила прийом документів на підготовчі курси від абітурієнтів з ОРДЛО

Нагадаємо, нещодавно директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Тетяна Сідашева заявила, що більшість абітурієнтів із тимчасово окупованих територій Донбасу складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання на додатковій сесії. Тоді вона розповіла, що НЗФ блокують КПВВ і запроваджують додаткові обмеження на період проведення тестування.