65 громадян Афганістану попросили про статус біженця в Україні

Евакуйовані з Афганістану 22 серпня

Twitter / Володимир Зеленський

Більшість евакуйованих громадян Афганістану є членами сімей українців

Після евакуації українськими літаками з Кабула 65 громадян Афганістану попросили про статус біженця в Україні. Про це заявив спікер Держприкордонслужби України Андрій Демченко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Громадяни Афганістану подали заяви про отримання статусу біженця під час процедури оформлення їх по прильоту в Україну. Прикордонники передали всі заяви в міграційну службу.

Варто відзначити, що в Україну прибули три літаки, які були задіяні в евакуації людей з захопленого талібами Афганістану

"Перший рейс прибув 16 серпня. Також два рейси прибули цими вихідними, 22 і 23 серпня. Загалом на них в Україну прибуло близько 250 пасажирів. Це, звичайно, громадяни України, яких евакуювали з Афганістану, а також ті іноземці, які звернулися до України за допомогою щодо їх евакуації через надскладну ситуацію в цій країні", - пояснив спікер.

Серед пасажирів всього було понад 50 українців, більшість евакуйованих - громадяни Афганістану, а також незначна кількість громадян Хорватії, Нідерландів, Таджикистану та Білорусі. Варто зазначити, що частина прибулих громадян Афганістану - члени сімей українців. 

Новини за темою: В ООН вказали "Талібану" на його злочини в Афганістані

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що зараз в Афганістані залишилося близько 50 громадян України, про які відомо в МЗС.

Пізніше Росія повідомила, що організовує евакуаційні рейси, якими з Афганістану планує вивести громадян РФ, Білорусі, Киргизії, Таджикистану, Узбекистану та України. Всього евакуювати планують понад 500 осіб.