"Шахтар" вийшов у груповий етап Ліги чемпіонів

Портал football.ua

Україну на стадії групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА представлятиме донецький "Шахтар"

Донецькому "Шахтарю" залишалося зробити всього один крок на шляху до групового етапу єврокубкових змагань, ось тільки саме від його успішності залежало те, в якому саме турнірі "гірники" будуть продовжувати свої міжнародні виступи. Про це повідомляє "football.ua".

Варіантів було всього два: Ліга чемпіонів або Ліга Європи УЄФА, кожен — зі своїми очевидними бонусами і наслідками для команд-учасниць. Очевидно, що команда, яка перебувала кілька сезонів поспіль в головному турнірі Старого Світу, своїми позиціями не мала наміру ділитися ні з ким, тому Україна в цей вечір очікувала від підопічних Де Дзербі будь-якого результату, який дозволив би остаточно залишити французький Монако за бортом.

Власне, таких, на тлі успішного для нас гостьового матчу на блакитних берегах Франції (1:0), теж було тільки два: чергова перемога або нічия. Ще на передматчевих прес-конференціях обидва наставники в унісон своїми тезами давали зрозуміти, що "світовий" результат не цікавитиме жодного з них, а от говорити про кардинальні зміни для досягнення підсумкового успіху за тижневу паузу між іграми зовсім не додалося підстав. Монако програв Лансу (0:2) у себе в Лізі 1, а Шахтар виграв у одеського Чорноморця (3:0), але обидва матчі гралися командами фактично резервними складами, тому інформативними не були.

На відміну від звітного вечора, де ставки для кожної зі сторін були як ніколи високі. Французькі гості приїхали зарядженими на максимальну боротьбу вже з перших хвилин, що привело нас до невтішного факту — "гірники" повністю провалилися в першій половині основного часу матчу, а від колосальних проблем їх врятував лише випадок. Посилений тиск на чужій половині, який навіть не обмежувався межами штрафного майданчика - таким був секрет успіху команди Ковача, що старалася перерізати головний "фетиш" Де Дзербі у вигляді контролю м'яча.

Не варто приховувати той факт, що Шахтар із запропонованою тактикою суперників абсолютно не справлявся, тому навіть при мінімальній кількості гольових моментів біля воріт донеччан було помітно, що опоненти пропонують куди більш цікавий і змістовний футбол. Можливості розганятися через фланги у "оранжево-чорних" були обмежені здвоєним бар'єром для тітки і Соломона, які так і не змогли в підсумку вибратися з цього капкана опонентів.

В обороні у команди Де Дзербі, очевидно, теж було не все гаразд, раз ми вже почали говорити про значні проблеми на момент відходу на перерву. Шахтар пропустив двічі. Обидва рази - від Віссама бен Йеддера, якого в спонтанних ситуаціях недостатньо щільно опікали в небезпечній зоні перед воротами. Перший пропущений гол був результатом програної Траоре боротьби в центрі поля, після якої ніхто із захисників не постарався зіграти першим на відскоку при відбитому п'ятовим ударі Фолланда з лівого флангу штрафний.

У другій ситуації варто було відзначити явну помилку Матвієнко при прострілі Кайо з лівого флангу на дальню штангу, на який вдало вискочив все той же Бен Йеддер. Це був гнітючий для нас момент, але він прекрасно уособлював все те, що відбувалося на футбольному полі до цього. Міг бути і третій м'яч для досвідченого французького форварда, але помилку Вітао вже в компенсований час він завершив перекиданням м'яча над П'ятовим повз створу воріт.

Де Дзербі повинен був щось робити з цим усім в перерві, але він обмежився тільки виходом Ісмаїлі на перших порах. На щастя, спрацював цей крок досить швидко. Сідібе нарешті отримав повноцінного опонента для протистояння на фланзі, і бразилець досить часто давав атакам своєї команди можливість розвернутися. Надалі, на протилежний фланг був відправлений ще й Марлос, завдяки чому Шахтар отримав більше впевненості в контролі м'яча, який суперники до того моменту вже благополучно віддали через втому.

Але найголовніше- "гірники" забили вкрай важливий гол. Марлос з правого флангу штрафного завершив швидкий розворот атаки через ноги Траоре і Алана Патріка ударом в ближній кут, після чого почався вже зовсім інший футбол на полі. Тут вже стало остаточно зрозуміло, що Монако не вдається стримувати навіть середній темп поєдинку, на тлі такого активного стартового відрізка, але додавання до швидкості у вигляді виходу на поле Мудрика від Де Дзербі зіграло далеко не відразу.

Куди цікавіше виглядав з перших своїх секунд у грі Фернандо, що вийшов вже в овертаймах, в які Шахтар втягнув на своїх плечах Андрій П'ятов завдяки сейву в компенсований час при ударі Фолланда з лівого флангу штрафного майданчика. Однак, Михайло не здався, а Де Дзербі провів з ним профілактичну бесіду в маленькій перерві між додатковими таймами, і юний футболіст нарешті зумів реалізувати свій потенціал. На 114-й хвилині так бігти в контратаку зможе далеко не кожен, але Мудрик зміг, а його прострілу з лівого флангу штрафного посміхнулася удача у вигляді невдало підставленої Агіларом ноги. Рівень радості присутніх на поєдинку в цей момент описати було складно.

Таким чином, свою країну на стадії групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА представлятиме донецький Шахтар, а французький Монако спробує свої сили на аналогічній стадії Ліги Європи УЄФА.

Шахтар-Монако 2:2 (перший матч 1:0)
Голи: Марлос, 74, Агілар, 114 (авт.)- Бен-Йеддер, 18, 39

Шахтар: П'ятов — Додо, Вітао (Кривцов, 101), Марлон, Матвієнко (Ісмаїлі, 46) — Майкон, Маркос Антоніо (Степаненко, 86) — Тете (Марлос, 66), Алан Патрік, Соломон (Мудрик, 83) — Траоре (Фернандо, 100).

Монако: Нюбель — Сідібе (Агілар, 98), Марипан, Бадьяшиль, Кайо Енріке (Якобс, 117) — Мартінш (Жан Лукас, 71), Фофана, Тчуамени (Дисаси, 117), Головін (Диоп, 77) — Фолланд, Бен Йеддер (Ісидор, 76).

Попередження: Додо, Тітці, Марлон, Соломон, Кривцов — Фолланд, Головін, Фофана, Бадьяшіль.

Новини за темою: "Шахтар" вийшов до наступного кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів

Раніше повідомлялося, що ті, хто вакцинувався від COVID-19 в центрі масової вакцинації, який знаходиться в ТРЦ Blockbuster Mall в Києві, можуть отримати квитки на футбольні матчі за участю ФК "Шахтар".