Футболістові Крістіану Еріксену імплантують кардіостимулятор

Втрата свідомості Крістіаном Еріксеном Getty Images

Кар'єра спортсмена залишається під питанням

Футболістові збірної Данії Крістіану Еріксену, який пережив клінічну смерть під час матчу з Фінляндією, встановлять кардіостимулятор. Про це повідомила прес-служба Федерації футболу Данії в Twitter.

Зазначається, що спортсмен пройшов поглиблене обстеження серця й погодився на операцію. Зазвичай імплантований кардіовертер-дефібрилятор (ІКД) рекомендують після серцевих нападів або виявлення загрозливих для життя порушень серцевого ритму.

Відомо, що пацієнти з ІКД можуть виконувати майже всі види фізичних навантажень та займатися всіма видами спорту, які не можуть потенційно пошкодити апарат. При цьому пацієнтам радять надмірно не навантажувати область плечей, рук і тулуба, в які імплантовано кардіостимулятор, адже це може пошкодити апарат або дроти, які йдуть від генератора до серця.

Наразі невідомо, чи зможе Еріксен продовжити карʼєру. Втім, серед футболістів із подібним пристроєм продовжує грати представник збірної Нідерландів Дейлі Блінд, який втратив свідомість в одному з матчів у 2019 році.

Новини за темою: Гол Андрія Ярмоленка претендує на звання найкращого в першому турі Євро-2020

Нагадаємо, 12 червня, матч Євро-2020 між Данією і Фінляндією зупинили, оскільки Крістіан Еріксен знепритомнів наприкінці першого тайму. Еріксена відвезли з поля в кисневій масці, коли він повернувся до тями.