ЗСУ не фіксують повернення російських військ у місця дислокації після навчань "Запад-2021"

Російські військові Фото з відкритих джерел

Навчання завершилися ще 16 вересня

Командування Збройних сил України не фіксує масового повернення російських військ у місця постійної дислокації після навчань із Білоруссю "Запад-2021". Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За словами Залужного, попри завершення російсько-білоруських навчань ще 16 вересня, війська РФ не поспішають повертатися назад. "Незважаючи на те, що 16 вересня офіційно по телевізору показували, пройшло урочисте закриття (навчань "Запад-2021", - ред.), на сьогодні ми не фіксуємо масового повернення в пункти постійної дислокації тих батальйонно-тактичних груп, які вийшли на посилення. А їх було 19 на сьогодні, вони з'явилися додатково, насамперед під час проведення цих навчань і на території Республіки Білорусь, і на території Російської Федерації", - висловився військовий.

Він додав, що ці батальйонно-тактичні групи продовжують виконувати завдання в Південному військовому окрузі Росії. Кожна така група налічує близько тисячі осіб.

"Вони не стоять з автоматами вздовж нашого кордону. Вони знаходяться у відповідних районах, наближених до державного кордону", - сказав головнокомандувач ЗСУ.

Водночас деякі російські військові поверталися до місць дислокації для голосування на виборах до Держдуми РФ, тому певні переміщення фіксуються. "Але розслаблятися зовсім ми сьогодні не можемо", - зазначив Залужний.

Новини за темою: Російські військові літаки кілька разів вторглися в зону навчань ЗСУ

Нагадаємо, Україна посилювала охорону кордону з Білоруссю у зв'язку з початком навчань "Запад-2021". Тоді для цього залучали всі необхідні ресурси, в тому числі спеціальні підрозділи.