Новини » Події Читать эту новость на русском

Зеленський заявив про створення національної авіакомпанії: Стала відома назва

За словами президента, створення державного авіаперевізника – це не лише питання збільшення авіаперевезень, а і питання престижу нашої держави

Літак у небі Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський заявив, що сьогодні почнеться процес створення української національної авіакомпанії. Про це він оголосив на форумі "Велике будівництво: авіація та туризм".

"Сьогодні офіційно розпочато створення українського національного авіаперевізника. Ми готові інвестувати у повітряний флот, навантажувати українських виробників та залучати світових лідерів до об'єднаних проектів в авіабудівництві. Ми маємо підтвердження економічної доцільності проекту національного перевізника від наших французьких консультантів", - сказав Зеленський.

Він наголосив, що створення державного авіаперевізника – це не лише питання збільшення авіаперевезень, а і  "питання статусу, іміджу, престижу нашої держави".

За словами президента, нову державну авіакомпанію України планують назвати "Українські національні авіалінії" (ЮНА).
 
"Було декілька робочих назв. На сьогодні це – Ukrainian National Airlines. Дуже символічно, "Українські національні авіалінії" – ЮНА. Як наша держава з великою історією, але завжди енергійна, і юна, і об'єднана", - зазначив глава держави.
 
У свою чергу міністр інфраструктури Олександр Кубраков додав, що стратегічні завдання авіаперевізника: захист стратегічних інтересів держави в авіаперевезеннях — евакуація громадян, забезпечення польотів на критично важливих маршрутах, пришвидшення відновлення авіагалузі після коронакризи.
 
Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив порядок використання державних коштів для відшкодування витрат українським авіаперевізникам у період пандемії коронавірусу. На цю програму передбачено 104 мільйони гривень. Рішення було ухвалено під час засідання уряду 24 листопада.