Збитки на понад 70 млн грн: На Рівненщині викрили підпільні кар'єри

Фото з відкритих джерел

Зловмисники незаконно видобували базальт у промислових масштабах

На Рівненщині викрили схему незаконного видобутку базальту у промислових масштабах, яка завдала державі збитків на понад 70 млн грн. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Зазначається, що підпільні кар'єри облаштували на території Костопільського району, звідки зловмисники вантажівками вивозили гірські породи для збуту на чорному ринку.

За даними слідства, нелегальний бізнес організували двоє керівників місцевої комерційної структури. Ділки налагодили підпільний видобуток базальту на одному з гранітних родовищ без дозволу на спеціальне надрокористування.

Новини за темою: У "Борисполі" намагалися вивезти до Китаю 260 кг контрабандного бурштину

Гірські породи приховано збували представникам афілійованих підприємств, а незаконно одержані прибутки легалізовували через мережу підконтрольних фірм.

Правоохоронці провели обшуки за місцями незаконного промислу ій проживання організаторів схеми, а також за юридичними адресами їхньої комерційної структури. Під час цього було виявлено, зокрема, великі суми готівки, гранату Ф-1 із запалом, понад 300 бойових набоїв калібру 5,45 мм, а також незареєстровану стрілецьку зброю.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтями про порушення правил використання надр, легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, а також незаконне поводження зі зброєю.

Новини за темою: Зеленський затвердив кримінальну відповідальність за незаконний видобуток корисних копалин

Надагаємо, не так давно на Рівненщині заблокували системний механізм незаконного видобутку бурштину у великих обсягах, його обробки та збуту за кордон. Під час обшуків правоохоронці вилучили майже 650 кг дорогоцінного каменю.