Новини » Події Читать эту новость на русском

Замаскувалися під туристів: 15 мігрантів хотіли заїхати до України з території Білорусі

Вони намагалися перетнути кордон у пункті пропуску у Чернігівській області

Прес-служба ДПСУ

При спробі перетнути кордон України та Білорусі було затримано 15 громадян з Близького Сходу. Вони намагалися потрапити в Україну під виглядом туристів. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

"Державна прикордонна служба України запобігла спробі іноземних громадян з Близького Сходу потрапити в Україну з Республіки Білорусь. За більш ніж вигаданою метою поїздки сьогодні вони намагалися перетнути кордон в пункті пропуску в Чернігівській області", - йдеться в повідомленні.

За даними прикордонників, іноземці приїхали в прикордонний пункт рейсовим автобусом з Мінська. Під час прикордонного контролю вони заявили, що прямують в Україну з метою туризму.

Проте в ході додаткової перевірки охоронці кордону з'ясували, що іноземці, серед яких чотири підлітки, кілька тижнів тому прилетіли в столицю Білорусі і відразу ж попрямували в Гродненську область.

Новини за темою: Як мігрантів можуть направити до кордону України: Відповідь РНБО

"Туристи" заявили, що вони після того, як подивилися "пам'ятки" на заході Білорусі, вирішили відвідати Україну.

"Мандрівники запевняли, що в нашій країні їх найбільше цікавлять види Львівської області. Саме зі Львова вони, здавалося б, планували повернутися додому. Однак такий туристичний маршрут не переконав правоохоронців і не став підставою для підтвердження мети їх подорожі", - розповіли у ДПСУ.

Зазначається, що у більшості "туристів" паспорти були видані в один час - вересень-жовтень 2021 року.

У зв'язку з цим українські прикордонники не пропустили іноземців в Україну і заявили про необхідність повернутися в Білорусь.

Нагадаємо, нещодавно голова Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що українські прикордонники готуються до можливого прориву нелегальних мігрантів з боку Білорусі. Поки спроб прориву українського кордону не фіксували.