Вимагали гроші в учасників АТО/ООС за присвоєння інвалідності: У столичному війсьовому госпіталі викрили хабарників

Вартість таких "послуг" становила від 1500 дол. США в залежності від ступенів розладів.

Пресслужба Київської міської прокуратури

У військовому госпіталі в Києві викрили схему вимагання хабарів з учасників Антитерористичної операції на сході України та операції Об'єднаних сил за присвоєння інвалідності. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

"За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито корупційну схему вимагання неправомірної вигоди від колишніх військовослужбовців, учасників АТО/ООС з боку службових осіб Головного військового клінічного госпіталю (ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК України)", - йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури, службові особи медичної установи організували злочинну схему протиправного збагачення шляхом отримання неправомірної вигоди від колишніх військовослужбовців, учасників АТО та ООС за проходження військово-лікарської комісії та призначення групи інвалідності для подальшого проходження МСЕК.

Новини за темою: ВАКС засудив до 7 років в'язниці суддю з Мукачева за хабар

 
Вартість таких "послуг" становила від 1500 дол. США в залежності від ступенів розладів.
 
Зазначається, що 7 жовтня одразу після одержання чергової частини неправомірної вигоди було затримано посередника. Наразі цій особі повідомлено про підозру.
 
Також у межах кримінального провадження проведено обшуки за місцями роботи та проживання інших фігурантів, у ході яких виявлено грошові кошти, ймовірно отримані злочинним шляхом.
 
У прокуратурі додали, що вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим учасникам злочинної схеми.

Нагадаємо, у Києві правоохоронці затримали посадовця Міністерства оборони та його посередника під час отримання частини неправомірної вигоди у сумі 20 тисяч доларів США.