Венедіктова підписала підозру меру Одеси Труханову

Всього підписано п'ять підозр "у важливій для Одеського регіону справі"

Геннадій Труханов

Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозру меру Одеси Геннадію Труханову у справі НАБУ і САП. Про це вона повідомила в Facebook

"Інформую суспільство про те, що підписала 5 підозр в рамках розслідування кримінального провадження силами детективів НАБУ і прокурорів САП. Це дуже важлива і показова справа як для Одеського регіону, так і для країни в цілому. Одеса ніколи не була простим містом, і наївно вважати, що і справи там розслідуються, так би мовити, за шаблоном. Навпаки, підозрюваними стали мер міста, ряд міських чиновників і один відомий одесит, роль якого уважно вивчалася слідством, щоб ні в якому разі не помилитися і нічого не пропустити", - заявила вона.

"На моїй пам'яті, чи не вперше слідству вдалося кваліфіковано задокументувати протиправну діяльність таких різношерстих людей від градоначальника і екс-прокурора області до, здавалося б, звичайного бізнесмена, який вміло нарядив всіх цих героїв в різні одежинки і "крутив" ними як хотів, прямо як на виставі в театрі юного глядача. Ми усвідомлюємо, що винними цих людей може назвати тільки суд, а сьогодні їх статус – підозрювані. Версія, викладена вище, належить органу слідства і прокурорам, але ми в ці тези віримо і зробимо все можливе, щоб довести правду в суді", - пояснила генпрокурор. 

Венедиктова повідомила, що всі ці люди, кількість яких може скоро збільшитися, були причетні до цілого ряду злочинних дій, спрямованих на заволодіння земельними ділянками в Одесі. 

"Реальне заволодіння землями фігуранти справи називали чомусь орендою, забувши про те, що підробка документів і використання службових повноважень з метою реалізації злочинного плану – кримінально карані діяння", - додала вона. 

Згідно з експертними висновками, збитки міському бюджету склали понад 533 млн грн. За словами генпрокурора, ця сума може змінитися до моменту закінчення розслідування і передачі справи до суду, незважаючи на існування інших важливих обставин, які ретельно обробляються детективами і прокурорами.

Нагадаємо, Служба безпеки України вручила підозру начальнику льотної академії Національного авіаційного університету (НАУ). Фігуранта підозрюють у скоєнні злочину за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.