Новини » Події Читать эту новость на русском

В Україну прибуло перше судно з вугіллям зі США

Фото з відкритих джерел

Корабель привіз 60,5 тисяч тонн вугілля

В Україну сьогодні, 21 листопада, перший корабель із вугіллям для потреб компанії "Центренерго". Про це повідомила прес-служба компанії ДТЕК, яка законтрактувала судно.

Зазначається, що судно привезло зі США 60,5 тисяч тонн вугілля, яке призначене для державних теплоелектростанцій. В Україну мають прибути сім таких кораблів, 2 із яких - із Колумбії. Обсяг кожної партії становитиме 40 до 75 тисяч тонн. Загалом очікується отримати майже 470 тисяч тонн вугілля.

Усі судна прибудуть до України до кінця січня 2022 року. Наступна партія очікується наприкінці листопада, чотири - в грудні та одна - в січні.

Нагадаємо, нещодавно очільник парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що Росія призупинила поставки вугілля з Казахстану в Україну. Технічне блокування відбувається на російській залізниці, яка не підтверджує проїзд вагонів з цим вугіллям через РФ.

Новини за темою: "Центренерго" замовило для своїх ТЕС 1,5 млн тонн вугілля

Своєю чергою, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна домовилася зі США про постачання вугілля. Уряд провів нараду щодо оплати і закупівлі наступних партій вугілля в грудні 2021 - лютому 2022 років.