В українського політв’язня в Росії стався мікроінсульт, - Денісова

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

У політв’язня почалось загострення хронічних захворювань

В українського політв’язня, кримчанина Сервета Газієва, який перебуває  у СІЗО в Ростовській області стався мікроінсульт. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

"Адвокат українського політв’язня, кримського татарина Сервета Газієва, який незаконно утримується у "ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области" повідомив, що у його підзахисного стався мікроінсульт, який спричинив параліч обличчя", - написала Денісова.

Адвокат Газієва розповів, що лікар швидкої, яку викликали в СІЗО, це заперечила і сказала, що політв’язень цілком здоровий та не потребує допомоги.

Водночас у політв’язня почалось загострення хронічних захворювань: шлунково-кишкового тракту, хвороби ніг, суглобів, серцеві та головні болі. Проте адміністрація СІЗО ігнорує надання меддопомоги та проведення лікарського огляду.

За словами Денісової такі дії РФ можна розцінювати, як катування і нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У зв’язку з цим омбудсмен звернулася до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою відновити права Газієва і забезпечити йому необхідну меддопомогу.

Зокрема, госпіталізувати в стаціонар медзакладу, провести медобстеження і подальше лікування, а також сприяти в обранні іншого запобіжного заходу, не пов'язаного з взяттям під варту, через критичний стан здоров'я.

Також Денісова вимагає надати правову оцінку злочинним діям адміністрації СІЗО та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Новини за темою: РФ переслідує 93 кримських татар за політичними мотивами, - Денісова

Нагадаємо, омбудсмен Людмила Денісова заявила, що стан здоров’я українського політв'язня Олександра Марченка, якого звинувачують у шпигунстві і засудили до 10 років, погіршується. Він потребує гормональної терапії, яку йому було призначено після видалення щитоподібної залози.