В Україні відкрили справу за фактом зникнення екс-судді Чауса

Микола Чаус

Провадження порушили за двома статтями

Служба безпеки України порушила кримінальне провадження за фактом зникнення в Молдові українського екс-судді Миколи Чауса. Про це повідомила прес-служба відомства в коментарі "Українській правді".

Також провадження стосується незаконного переправлення Чауса через державний кордон.

"Слідчими СБУ здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактами викрадення екс-судді Миколи Чауса та незаконного переправлення його через державний кордон. За ознаками злочинів, передбачених статтями 146 та 332 Кримінального кодексу України. Наразі інші дані розголошенню не підлягають", - йдеться в повідомленні.

Водночас адвокат екс-судді Олександр Вишневий у коментарі "Громадському" заявив, що правоохоронці допитали матір Чауса. "Зі мною консультується мати Миколи Чауса, яку сьогодні допитували працівники СБУ і я спілкувався зі слідчим. Але стосовно статей інформації наразі не маю. Буду знати трохи згодом", - сказав захисник.

Новини за темою: З'явилося відео викрадення екс-судді Чауса

Нагадаємо, не так давно стало відомо про викрадення колишнього судді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса. З 2016 року він перебував у столиці Молдови - Кишеневі, однак згодом зник. В Україні Чауса підозрюють у хабарництві та намагаються екстрадувати.

Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку повідомив, що підрозділам МВС Молдови вдалося встановити особи деяких організаторів викрадення Чауcа. Одного з них затримали.

Новини за темою: Дружина екс-судді Чауса просить Зеленського допомогти у пошуках чоловіка

Згодом голова тимчасової слідчої комісії парламенту Молдови, яку створили після викрадення Чауса, Василь Настасе заявив, що правоохоронці встановили причетність українців до викрадення судді. Також установлено їхні особи.