В Україні повідомили про підозру керівникам підпільної в'язниці "Ізоляція"

В'язниця НЗФ "Ізоляція" Фото з відкритих джерел

Серед іншого члени НЗФ звинувачуються в торгівлі людьми

В Україні повідомили про підозру двом членам незаконного збройного формування "ДНР", яких слідство вважає керівниками та організаторами підпільної в’язниці "Ізоляція" в тимчасово окупованому Донецьку. Про це повідомила прес-служба Офісу генерального прокурора.

Підозрюваних звинувачують в участі у не передбачених законом воєнізованих формуваннях, торгівлі людьми, створенні злочинної організації, а також порушенні законів і звичаїв війни, а саме жорстокому поводженні з цивільним населенням.

Правоохоронці стверджують, що з 2014 року житель селища Зуївка Донецької області, який раніше служив у французькому Іноземному Легіоні та брав участь у бойових діях в Сирії, став "керівником центру спецоперацій "міністерства державної безпеки ДНР". Тоді він, разом зі своїм "заступником" - екс-підприємцем, за вказівкою російських кураторів організували в Донецьку підпільну в’язницю.

Фігуранти беруть участь у незаконному позбавленні волі полонених українських військових та цивільних осіб, які мають активну проукраїнську позицію. До затриманих застосовуються тортури, жорстоке знущання, катування електричним струмом, позбавлення їжі та води, а також утримання в нелюдських умовах.

Наразі заочно повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни на території "Ізоляції" 15 особам. Водночас встановлено близько 170 постраждалих.

Новини за темою: Учасника НЗФ судитимуть за катування полонених у підпільній в'язниці "Ізоляція"

Раніше повідомлялося, що Донецька обласна прокуратура заочно повідомила про підозру члену незаконних збройних формувань, який  у підпільній в’язниці "Ізоляція" утримував у полоні громадян та українських військових. Фігуранта звинувачують у торгівлі людьми та участі в терористичній організації.