Новини » Події Читать эту новость на русском

В Україні ліквідували мережу проросійських інтернет-агентів

У Маріуполі жінка розміщувала в інтернеті матеріали щодо зміни меж державного кордону

Служба безпеки України ліквідувала мережу проросійських інтернет-агентів, які діяли у Києві, Маріуполі, Дніпрі та у Кіровоградській області. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Зокрема, у Києві викрили координатора столичного кіберугруповання, яке поширювало заклики до порушення територіальної цілісності України та ведення агресивної війни. Крім того, зловмисники спеціалізувались на розповсюдженні дезінформації на основі публікацій так званих "блогерів" російських інтернет-ресурсів.

Для своєї діяльності учасники створили 4 сайти та 5 спільнот у соцмережах.

У Маріуполі жінка розміщувала в інтернеті матеріали щодо зміни меж державного кордону. Інструкції для проведення інформаційних атак вона отримувала від "координаторів" з ОРДЛО.

У Дніпрі місцевий мешканець публічно закликав до порушення територіальної цілісності нашої держави та підтримки незаконних збройних формувань. Свої публікації він розміщував на власній сторінці в одній із соціальних мереж.

У Кіровоградській області викрито пропагандиста, який через соцмережі закликав до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні.

Під час обшуків слідчі вилучили комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та проекти інформаційних повідомлень, які слугують доказами протиправної діяльності.

Встановлено, що для анонімізації спілкування з "кураторами" учасники мережі використовували картки іноземного оператора стільникового зв’язку.

Новини за темою: Пропагували сепаратизм: В Одесі викрили агітаторів і "ботоферму"

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України припинили діяльність ботоферми у Чернігові, якою керували організатори з РФ. Зловмисники публікували через ботів неправдиву інформацію про мінування об’єктів, у тому числі критичної інфраструктури.