Новини » Події Читать эту новость на русском

В окупованому Криму українцю призначили 12 років в'язниці за "шпигунство"

Фото з відкритих джерел

61-річного чоловіка затримали торік

Незаконний "верховний суд" у тимчасово окупованому Криму призначив 12 років колонії 61-річному українцю Костянтину Ширінгу. Про це повідомила прес-служба "Кримської правозахисної групи" в Фейсбуці.

Зазначається, що засідання "суду" відбулося в закритому режимі. "Прокурор" просив призначити українцеві 14 років увʼязнення. Сам Ширінг заявляв про наклеп на нього.

Російські силовики затримали чоловіка в квітні минулого року. ФСБ РФ затримала нібито учасників "української розвідувально-диверсійної групи", до якої входила "російська військовослужбовиця, підозрювана у видачі державної таємниці" Тетяна Кузьменко. Російські силовики заявили, що вона нібито передала Ширінгу відомості про чисельність складу полку, в якому служила, і інформацію про ракетне озброєння. При цьому Ширінг нібито передав інформацію Міністерству оборони України.

Своєю чергою, в представництві президента України в АР Крим назвали затримання КОстянтина Ширінга незаконним переслідуванням.

Новини за темою: "Суд" в окупованому Криму скоротив термін арешту Нарімана Джеляла на один день

Нагадаємо, не так давно Рада національної безпеки і оборони за поданням Служби безпеки України запровадила персональні санкції проти російських суддів, військових і розвідників за переслідування українських громадян у тимчасово окупованому Криму. Також під обмеження потрапили ЗМІ, зареєстровані в Криму та ОРДЛО.