В Одесі трьох пацієнтів з інвалідністю вивезли з психлікарні на цвинтар

Чоловіки, яких залишили на кладовищі Facebook/Людмила Денісова

Чоловіків знайшли небайдужі громадяни

В Одесі трьох пацієнтів обласного медичного центру психічного здоров'я вивезли з установи та залишили на цвинтарі. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова в Фейсбуці.

Зазначено, що відповідне повідомлення з’явилося в ЗМІ. Чоловіки з інвалідністю, один із яких має травму голови,  інший - без ніг, а третій пересувається поповзом, розповіли, що їх вивезли на цвинтар, де їх знайшли небайдужі громадяни.

Наразі чоловіки тимчасово перебувають в Одеському міському центрі інтеграції осіб без певного місця проживання.

Водночас у психіатричному закладі розповіли, що знайдені чоловіки були їхніми пацієнтами, але їх виписали напередодні за власним бажанням і за письмовою заявою. На момент огляду вони перебували в задовільному психічному стані, тому щодо них не застосовували примусову госпіталізацію. 

Також усі троє не визнані судом недієздатними, тому могли залишати медустанову та повертатися туди за бажанням. При цьому в центрі не змогли пояснити, як чоловіки подолали відстань у 7 км.

Наразі правоохоронці розпочали досудове розслідування за статтею про завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває у небезпечному для життя стані.

Новини за темою: "Продавали інвалідність": У Києві на хабарництві викрили двох лікарів

Раніше повідомляли, що Кабінет міністрів України підвищив надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю. З наступного року підвищать надбавку особам з інвалідністю з дитинства, які належать до підгрупи А I групи.