Український супутник "Січ-2-30" не запустять до кінця 2021 року

Український супутник Січ 2-30 (2-1) Конструкторське бюро "Південне"

Причиною стало перенесення запуску ракети-носія компанії SpaceX

Український супутник "Січ-2-30" не виведуть на орбіту до кінця 2021 року, оскільки американська компанія SpaceX перенесла запуск своєї ракети. Про це йдеться на сайті Next Spaceflight.

Контракт між конструкторським бюро "Південне" і компанією ISILaunch, яка займається збором супутників із різних країн світу для місій SpaceX, передбачав виведення українського супутника в грудні поточного року. Ракета Falcon 9 повинна була відправити в космос десятки супутників.

Проте запуск ракети перенесли, і тепер датою чергової космічної місії SpaceX встановлено 10 січня 2022 року.

Нагадаємо, в травні КБ "Південне" уклало контракт із європейською компанією ISILaunch щодо виведення на орбіту українського апарата "Січ-2-30". Тоді міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що завдання вивести український супутник на орбіту саме в 30-річчя Незалежності України поставив президент Володимир Зеленський. Запуск планували здійснити в грудні 2021 року, проте резервно зазначався січень 2022 року.

Новини за темою: У 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць, - Spacebit

Раніше повідомлялося, що Державне космічне агентство України заплатить компанії Ілона Маска SpaceX 1,99 мільйона доларів за запуск українського супутника "Січ-2-30". Сума враховує всі технічні питання, пов'язані із запуском супутника.