Новини » Події Читать эту новость на русском

Україна та США домовилися вести стратегічний діалог з питань енергетики

ZN

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики

Україна та Сполучені Штати створять Платформу стратегічного діалогу (SECD), що охоплюватиме питання енергобезпеки та декарбонізації – її деталі міністри енергетики двох країн обговорять під час зустрічі у Вашингтоні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики за підсумками зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка і міністерки енергетики США Дженніфер Гренголм.

Галущенко заявив, що платформу важливо використовувати для розробки практичних рішень з підтримки енергетичного переходу України та підвищення її енергетичної безпеки. 

Сторони обговорили результати тристоронньої зустрічі між міністрами енергетики США, Німеччини та України, і конкретні кроки щодо забезпечення енергетичної безпеки України.

У цьому контексті обговорили протидію проєкту Північний потік-2 і методи запобігання використанню Росією газу як зброї проти України.

"Стратегічний діалог у сфері енергетики та клімату – це інструмент для енергетичного співробітництва між Україною та США", – пояснив Галущенко. SECD охоплюватиме різні сфери: декарбонізацію, енергетичну безпеку, зокрема – кібербезпеку.

Більш детальні кроки щодо подальшого співробітництва міністри обговорять на зустрічі у Вашингтоні, повідомили у міністерстві.

Новини за темою: Міненергетики спрямувало 653 млн грн на зарплати шахтарям

Нагадаємо, що раніше в Україні схвалили Стратегію енергетичної безпеки.