Новини » Події Читать эту новость на русском

Україна до кінця року отримає ще 16 млн доз вакцин Pfizer та Moderna, - МОЗ

фото з відкритих джерел

Кількість бажаючих вакцинуватися від коронавірусу зростає

Україна гарантовано має отримати ще щонайменше 16 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 до кінця року. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає прес-служба відомства.

За його словами, наразі 70% вакцин були закуплені за бюджетні кошти, а ще 30% надані в рамках ініціативи COVAX. Усі наявні в Україні вакцини безпечні, ефективні та включені до переліку ВООЗ для екстреного застосування.

Водночас головний санлікар України Ігор Кузін в інтервʼю телеканалу "Дом" заявив, що потрапляння одразу кількох областей до червоної зони карантину збільшило попит на вакцинацію. "Уже третій день поспіль ми б’ємо рекорди за кількістю проведених щеплень. Кожна проведена вакцинація - це захищене життя, і це дійсно хороші новини", - сказав чиновник.

При цьому він додав, що ризику нестачі вакцин або переривання вакцинальної кампанії в Україні немає. Також очікуються нові поставки препаратів, зокрема 15 млн доз вакцин Pfizer до кінця року. 

Крім того, мають надійти препарати в рамках ініціативи COVAX. Найімовірніше, це буде вакцина Moderna.

Новини за темою: В Україні створять комісію, яка розглядатиме випадки смерті від COVID-19 після вакцинації

Нагадаємо, раніше головний санлікар Ігор Кузін розповів, що в Україні наступного року планується розпочати ревакцинацію населення від COVID-19. Українцям, імовірно, доведеться вакцинуватися від коронавірусу щороку.