Новини » Події Читать эту новость на русском

У Києві викрили схему закупівлі неякісної продукції для "Укрзалізниці" на понад 25 млн гривень

У ході оглядів виявили та вилучили гумові прокладки для рейкових колій низької якості виробництва

Електричка

Фото з відкритих джерел

У столиці правоохоронці викрили схему закупівлі неякісної продукції для "Укрзалізниці" на понад 25 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури у своєму Telegram-каналі.

"За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури СВ Шевченківського УП ГУНП в м. Києві проведено ряд санкціонованих оглядів у кримінальному провадженні за фактом розтрати державних коштів службовими особами Регіональної філії "Південно-західна залізниця" при проведені закупівлі з постачання прокладок для рейкових колій", - йдеться в повідомленні.

Як встановлено слідством, підприємство-постачальник з метою зменшення власних витрат та отримання надприбутку порушує технологію виготовлення вказаних гумових прокладок шляхом заміни складних хімічних компонентів на більш дешеві матеріали. Зазначене підтверджується висновком лабораторних досліджень.
 
В результаті використання вказаної продукції, що за своїм фізико-хімічним складом не відповідає вимогам заявлених ДСТУ, відбувається передчасне псування прокладок для рейкових колій, що призводить до збільшення витрат держпідприємства на придбання цієї продукції, а також створює передумови до виникнення надзвичайних подій на залізниці під час здійснення пасажирських та вантажних перевезень.

Новини за темою: У Донецькій області викрили схему розкрадання коштів від ліквідації шахт

У прокуратурі зазначили, що разом з тим, посадові особи Регіональної філії "Південно-західна залізниця", які безпосередньо організовують роботу комісії вхідного контролю, та керівництво галузевої служби колій, будь-яких дій, спрямованих на припинення постачання недоброякісної продукції, не вживають. Більше того, діючи в інтересах вищевказаної комерційної структури, організували приймання товаро-матеріальних цінностей, що не відповідають вимогам ДСТУ та безпідставно перерахували підприємству-виробнику понад 25 млн грн за продукцію сумнівної якості.
 
У ході оглядів правоохоронцями виявлено та вилучено гумові прокладки для рейкових колій низької якості виробництва.
 
Додається, що наразі вирішується питання для накладення арешту на вказану продукцію та повідомлення про підозру особам, причетним до вчинення кримінального правопорушення.

Нагадаємо, у Києві посадовців підозрюють у розкраданні 4,5 млн грн на будівництві Подільського мосту.