Новини » Події Читать эту новость на русском

У Києві викрили схему продажу фейкових посвідчень членів ОБСЄ

Фейкові посвідчення ОБСЄ Офіс генпрокурора

Вартість документів оцінювали в 1,5 тисячі євро

У Києві викрили схему отримання посвідчення неіснуючої міжнародної організації, замаскованої під ОБСЄ. Про це повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Зазначається, що учасники злочинної групи причетні до виготовлення та продажу посвідчень членів так званої "Міжнародної дипломатичної місії ОБСЄ" (International Diplomatic Mission). Вони видавали її за справжню міжнародну організацію.

Зловмисники зареєстрували громадські організації, які мають схожі назви з офіційним представництвом ОБСЄ в Україні, та створили веб-сайт із назвою, схожою на офіційний.

За 1,5 тисячі євро учасники групи "зараховували" громадян України та нерезидентів до списку членів "дипломатичної місії ОБСЄ", а фактично у свої громадські організації. Після цього їм виготовляли та видавали посвідчення, схожі на оригінальні.

Новини за темою: У Луцьку хлопець купив фейкові права та поскаржився поліції, що вони не відображаються в "Дії"

Документи нібито надавали можливість перетину кордону без карантинних обмежень, отримання через рік після вступу в організацію дипломатичних паспортів, соціальної допомоги та безкоштовного лікування за кордоном, а також інші привілеї. Проте насправді членство у цих громадських організаціях не надавало жодних переваг.

Правоохоронці провели обшуки, під час яких вилучили десятки підроблених посвідчень із логотипом ОБСЄ, печатки та бланки фейкової організації, а також посвідчення співробітників поліції та інших представників органів влади з явними ознаками підроблення.

Одній особі, причетній до оборудки, оголосили підозру. Наразі вирішується питання про обрання їй запобіжного заходу.

Новини за темою: У Польщі виявили понад півтисячі фейкових COVID-cертифікатів з України

Нагадаємо, нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що шахраї створили підроблений додаток "Дія", користувачі якого можуть вносити потрібні їм дані в документи, нібито згенеровані органами влади. Пізніше правоохоронці викрили розробника фейкової копії застосунку "Дія". Ним виявився 21-річний житель Запорізької області.