У Кіровоградській області затримали агента російської розвідки

Отримані дані агент передавав через закритий канал зв’язку

Служба безпеки України затримала у Кіровоградській області українця, який був завербований російською воєнною розвідкою та входив до складу організованого злочинного угруповання в Росії. Про це повідомила прес-служба СБУ.

"Після повернення в Україну зловмисник за завданням російських кураторів здійснював збір інформації стосовно місцевих посадовців та військовослужбовців. А саме: компрометуючих даних на них, а також відомостей щодо їх виїздів до РФ і тимчасово окупованих територій, наявності родинних зв’язків, майна тощо", - йдеться в повідомленні.

Згодом ці дані мали бути використані, аби заманити посадовців чи військових до Росії або окупованих територій, де їх би затримали та схилили до співробітництва з російськими спецслужбами.

Отримані дані агент передавав через закритий канал зв’язку. А за свою роботу отримував грошову винагороду в національній валюті РФ на банківську картку.

Під час обшуків у нього вилучили засоби зв’язку, які використовувались для контактів із представником ГУ ГШ ЗС РФ, банківські картки "Сбербанка России", посвідчення про належність до персоналу російських комунальних та комерційних структур.

Затриманому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Новини за темою: В Україні ліквідували мережу проросійських інтернет-агентів

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України припинили діяльність ботоферми у Чернігові, якою керували організатори з РФ. Зловмисники публікували через ботів неправдиву інформацію про мінування об’єктів, у тому числі критичної інфраструктури.