Новини » Події Читать эту новость на русском

У Дніпрі ліквідували антивакцинальну ботоферму

Під час обшуків було вилучено комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора

Служба безпеки України ліквідувала у Дніпрі ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ. Про це повідомила прес-служба СБУ.

"Масове поширення фейкової інформації серед українських інтернет-користувачів було спрямоване на дискредитацію української влади та зрив національної програми вакцинації", - ідеться в повідомленні.

Слідство встановило, що ботоферму організувала мешканка Дніпра, а забезпечували її роботу російські замовники.

Жінка розмістила програмно-апаратний комплекс у спеціально орендованій для цього квартирі. За його допомогою адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів в мережі "Фейсбук", які нібито належали громадянам України, хоча насправді використовували фейкові персональні дані.

Під час обшуків було вилучено комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.

З Росії до неї надходили замовлення на  інформаційні "вкиди", які потрібно було "розганяти" через соцмережі. Водночас жінка мала активно створювати нові псевдопрофілі. Оплату вона отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

Наразі проводиться досудове розслідування. 

Новини за темою: У Харківській області викрили діяльність російської ботоферми

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України накрила в Івано-Франківській області "ботоферму", яка виконувала завдання з Росії. Організував її місцевий житель, спеціаліст із інформаційних і телекомунікаційних технологій.