Новини » Події Читать эту новость на русском

У 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць, - Spacebit

Місяць

Фото з відкритих джерел

Вартість місії складе 1,5 млн доларів

У 2022 році відбудеться перша українська місія на Місяць. Її здійснить британська компанія Spacebit у співпраці з американськими партнерами. Про це, посилаючись на прес-конференцію "Spacebit здійснить першу українську місію на Місяць", повідомляє "РБК-Україна" .

Зазначається, що на поверхню супутника доставлять техніку для проведення наукових досліджень - камери і радіаційні сенсори, які будуть виготовлені українськими інженерами.

Засновник і генеральний директор Spacebit Павло Танасюк зазначив, що вартість місії складе 1,5 млн доларів. За його словами, місія на Місяць дозволить Україні приєднатися до клубу привілейованих країн, які доставили вантаж на супутник. Подібне вдалося лише трьом країнам - Сполученим Штатам, Китаю і Росії.

Раніше повідомлялося, що у серпні 2022 року Південна Корея планує відправити першу місію з дослідження Місяця. Річна місія спостерігатиме за Місяцем за допомогою орбітального космічного корабля.

Також нагадаємо, що Американське космічне агентство обрало компанію SpaceX для розробки корабля, який доставить астронавтів на Місяць у рамках програми Artemis.