Новини » Події Читать эту новость на русском

Суд Амстердама прийняв рішення, що "скіфське золото" є українською власністю

Мова про 565 предметів музейного фонду, які оцінюються в 10 млн євро

Скіфське золото. Фото: espreso.tv

Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання у справі про приналежність колекції "скіфського золота", ухвалив рішення повернути експонати виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" на територію України. Відповідне рішення суд оголосив у вівторок, 26 жовтня, передає "Укрінформ".

Однак чотири кримські музеї - Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" - мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

Нагадаємо, в грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив повернення експонатів кримських музеїв в Україну. Рішення обґрунтували конвенцією ЮНЕСКО - відповідно до нього художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

Новини за темою: Археологи виявили незвичайне скіфське поховання на Дону

У березні 2017 року представники кримських музеїв оскаржили це рішення в апеляційному суді. На час суду "скіфське золото" зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

У жовтні минулого року Апеляційний суд задовольнив прохання України щодо відведення судді через зв’язок головуючого судді з адвокатами кримських музеїв.