Новини » Події Читать эту новость на русском

Справу "діамантових прокурорів" через 5 років почали заново слухати в суді

Фото з відкритих джерел

Розглядом справи тепер займається Оболонський райсуд

Оболонський суд Києва почав заново розглядати справу "діамантових прокурорів".  Її роками розглядав Голосіївський суд столиці, але сторона обвинувачення подала клопотання про зміну підсудності через порушення розумних строків розгляду. Про це повідомляє "Судовий репортер".

Справа стосується екс-заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна, екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та їхнього можливого спільника та посередника Валерія Гібаленка.

Підготовче засідання в Оболонському суді тривало більше року. Наприкінці травня суд призначив обвинувальний акт до розгляду, після чого розпочався свідків. Водночс прокурор наполягав на вивченні письмових доказів.

Сьогодні, 18 червня, до суду викликали перших пʼятьох свідків, проте вони не зʼявилися. Тепер розгляд справи відклали до 20 липня.

Новини за темою: Антикорупційна прокуратура вчетверте закрила справу "Роттердам+"

Нагадаємо, в липні 2015 року Шапакіна й Корнійця затримали за підозрою у вимаганні хабаря в особливо великих розмірах. Під час затримання в них виявили загалом близько 500 тисяч доларів, а також коштовності та цінні папери. Зокрема, в Шапакіна у кабінеті, квартирі та будинку знайшли 330 тисяч доларів, 22 тисячі євро, 500 тисяч грн, вогнепальну зброю і боєприпаси. Водночас у Корнійця знайшли 35 пакетів з діамантами, які в цілому містили 65 каменів. Суд заарештував фігурантів, проте вони вийшли під заставу.

Загалом справа містить 23 томи документів. Голосіївський райсуд почав розгляд справи по суті в березні 2016 року.