Новини » Події Читать эту новость на русском

Справа "вагнерівців": Українським розвідникам анулювали закордонні паспорти, - розслідування

Біометричні закордонні паспорти. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Це зробили без відома Міграційної служби

Українські органи влади під час підготовки спецоперації щодо бойовиків "ПВК Вагнера" визнали недійсними закордонні паспорти п'ятьох розвідників, які готували затримання. Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми".

Зазначається, що були анульовані закордонні паспорти тодішнього очільника розвідки Міністерства оборони Василя Бурби та його паспорт на імʼя Василя Месхі, розвідників Юрія Семенюка, Романа Червінського, Ігоря Дзери та ще одного, який попросив не називати його ім'я.

Усі вони брали безпосередню участь у спецоперації із затримання "вагнерівців". Підставою для ануляції паспортів став лист від 19 лютого від Міграційної служби до Прикордонної. У листі зауважувалося, що паспорти розвідників оформлені з порушенням законодавства.

Проте Міграційна служба у відповідь на журналістський запит заявила, що не готувала і не надсилала прикордонникам жодного листа із такими реквізитами та таким змістом. Крім того, Державна міграційна служба не має інформації про те, що паспорти п'ятьох уже колишніх працівників розвідки були оформлені з порушенням.

Новини за темою: Екс-очільник розвідки Бурба: Наказ перенести спецоперацію із "вагнерівцями" дав президент

Нагадаємо, нещодавно міжнародна група розслідувачів Bellingcat оприлюднила розслідування щодо "зливу" спецоперації із затриманням бойовиків російської "ПВК Вагнера", причетних до військових злочинів. Журналісти стверджують, що президент України Зеленський був цілком сповіщений про операцію.