Ще один спецпідрозділ України пройшов сертифікацію НАТО

фото з відкритих джерел

Військові виконали всі вимоги стандартів Альянсу

Ще один спецпідрозділ України пройшов сертифікацію НАТО. Другим в українській армії, хто склав іспити як підрозділ SOF (сил спецперацій НАТО), став 3-й полк спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго. Про це повідомила прес-служба полку в Фейсбуці.

Зазначається, що військові виконали всі вимоги стандартів Альянсу задля можливості виконувати бойові завдання пліч-о-пліч із іноземними партнерами. "Вступ на бойове чергування NATO Response Force (NRF) це великий крок для української армії та подолання старої системи", - йдеться в повідомленні.

Сертифікація дає право підрозділу залучатися до складу Сил швидкого реагування НАТО. NRF складаються з наземних, повітряних, морських частин, а також спецсил та призначені для швидкого розміщення і ведення боїв у будь-якій точці Землі.

У червні 2019 року першим від України сертифікацію НАТО пройшов 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ. У 2020 році він уперше заступив на бойове чергування у складі NRF.

Новини за темою: Столтенберг: НАТО підтвердить підтримку України та Грузії на наступному саміті

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що гарантією безпеки через можливий запуск газопроводу "Північний потік-2" має стати вступ України до НАТО. За його словами, Захід має продемонструвати нову мужність і якомога швидше прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу.