Розробнику фейкової "Дії" запропонували стажування в Мінцифри

Михайло Федоров; розробник фейкової "Дії"; Євгеній Єнін Facebook / Eugene Enin

Це не звільнить його від відповідальності

Затриманому розробнику фейкового додатку "Дія" запропонували стажування в Міністерстві цифрової трансформації. Про це повідомив заступник голови Міністерства внутрішніх справ Євгеній Єнін у Фейсбуці.

Зазначається, що це не звільнить хлопця від відповідальності. "Кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову "Дію". Так само швидко ми познайомили його з Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Хлопцю запропонували спокутати свою провину і постажуватися в Міністерстві. Але, перед законом всі рівні, тому нести відповідальність по 358 статті за підробку все ж доведеться", - написав урядовець.

Нагадаємо, нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що шахраї створили підроблений додаток "Дія", користувачі якого можуть вносити потрібні їм дані в документи, нібито згенеровані органами влади. За словами міністра, той, хто купує такі "сервіси", може потрапити під статтю про підробку документів.

Пізніше правоохоронці викрили розробника фейкової копії застосунку "Дія". Ним виявився 21-річний житель Запорізької області.

Новини за темою: У додатку "Дія" з'являться нові документи

Згодом Михайло Федоров запропонував покарати шахрая, відправивши його в ІТ-сферу на виправні роботи. Тоді чиновник повідомив, що хлопцеві загрожує до 6 років позбавлення волі.