Пропагували сепаратизм: В Одесі викрили агітаторів і "ботоферму"

Фото з відкритих джерел

Серед іншого зловмисники розпалювали міжнаціональну ворожнечу

В Одесі правоохоронці викрили й припинили діяльність мережі інтернет-агітаторів та "ботоферми", які мали розпалювати міжнаціональну ворожнечу й пропагувати сепаратизм. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Зазначається, що п’ятеро жителів Одеси були інтернет-агітаторами й виконували замовлення кураторів на зйомку, публікацію та поширення неправдивих даних про ситуацію в Україні. Сюжети планували висвітлювати, зокрема, в російських ЗМІ.

Таким чином зловмисники мали створити "потрібну інформаційну картинку" перед та під час травневих свят. Для цього вони поширювали в соцмережах матеріали із закликами до порушення територіальної цілісності та конституційного ладу України, а також розпалювали міжнаціональну ворожнечу.

Новини за темою: У чотирьох регіонах викрили мережу агітаторів, які пропагували захоплення влади в Україні

За місцем проживання фігурантів провели обшуки, під час яких правоохоронці виявили друковані видання, символіку із пропагандою тоталітарного режиму, а також іншу заборонену продукцію. За даними слідства, зловмисники хотіли розповсюдити це під час масових заходів.

Також було заблоковано роботу "ботоферми", яку використовували для поширення в інформаційному просторі антиукраїнських та інших протиправних закликів.

Правоохоронці під час обшуків виявили та вилучили комп’ютери зі спеціалізованими програмами та телекомунікаційне обладнання.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтею про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України й тривають слідчі дії.

Новини за темою: У Запорізькій області викрили агітаторів, які хотіли відродити СРСР

Нагадаємо, не так давно в Києві викрили російську "ботоферму", яка розповсюджувала фейкову інформацію про Україну. Фейки мали впливати на свідомість людей для поширення негативних настроїв у суспільстві.