Новини » Події Читать эту новость на русском

Повінь на Буковині: На ремонті доріг розікрали 1,3 мільйона гривень

Фото з відкритих джерел

Причетними до схеми вважають, зокрема, місцевих чиновників і підрядника

У Чернівецькій області викрили схему розкрадання бюджетних коштів, виділених на ремонт розмитих доріг після повені в червні 2020 року. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Зазначається, що йдеться про привласнення 1,3 мільйона гривень. За даними слідства, угоду на капітальний ремонт пошкодженої дороги підписали посадові особи однієї із сільрад Чернівецької області.

Вартість робіт становила понад 5,5 мільйона гривень. Проте судова будівельно-технічна експертиза дійшла висновку, що роботи були неякісними і виконані не в повному обсязі, оскільки на них присвоїли гроші.

Правоохоронці вважають, що до схеми причетні місцеві чиновники, підрядник, який повністю не виконав відновлювальні роботи, а також посадовці, які контролюють технічну експертизу.

Новини за темою: У Києві посадовців підозрюють у розкраданні 4,5 млн грн на будівництві Подільського мосту

Крім того, подібну схему виявили на ремонті моста регіонального значення. Виявилося, що в актах виконаних робіт указані неправдиві дані. Розмір збитку від цього ремонту ще встановлюють.

Нагадаємо, в червні минулого року сильні дощі призвели до виходу місцевих річок із берегів, прориву дамб і підтоплення населених пунктів. Найбільше від негоди постраждали Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області.

У липні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до законодавства, які збільшили резервний фонд на 2 млрд гривень. Кошти направили на подолання наслідків повеней.

Новини за темою: Розкрадання 27 млн грн на реконструкції: Заступника мера Миколаєва заарештували

У вересні того ж року Володимир Зеленський ініціював створення комісії, яка мала перевірити виконання робіт із подолання наслідків повеней в Івано-Франківській області та на що саме були витраченні кошти.