"Опозиційна платформа – За життя" проводить багатотисячний мітинг під Верховною Радою на захист лідера опозиції Віктора Медведчука

ZIK

Під стінами Верховної Ради України в Києві сьогодні проходить мітинг представників ОПЗЖ та їхніх прихильників

Під стінами Верховної Ради України в Києві сьогодні, 23 вересня, відбувається мітинг представників "Опозиційної платформи - За життя" та їхніх прихильників проти політичного тиску і переслідування опозиції, зокрема проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, незаконного закриття незалежних телевізійних каналів, а також драконівського підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення. На площі зібралося понад 6 тис. осіб. 

ZIK

На мітингу виступили члени партії ОПЗЖ: Вадим Рабінович, Юрій Бойко, Василь Німченко, Юрій Загородній, Анатолій Бурмич, Віктор Чорний та інші народні депутати, а також представник молодіжного крила "Опозиційної платформи - За життя" Артем Марчевський та представники регіональних осередків партії.

ZIK

"Ми просимо вас підтримати ідеологію боротьби за справедливість. Головні три питання нашої партії - мир, справедливість, реінтеграція. Дайте людям заробити і не робіть з них пілігримів", - сказав Василь Німченко в ході мітингу.

ZIK

"У нас триває війна, у нас ростуть комунальні тарифи, у нас ростуть ціни, і люди вже просто не можуть купити найнеобхідніше. І замість того щоб виконувати свої обіцянки, вони почали просто тиснути тих, хто говорить людям правду, хто відкриває очі на те, що реально відбувається в країні. Спочатку закрили телеканали, потім почали переслідувати наших товаришів-народних депутатів Медведчука і Козака. Віктора Медведчука взагалі закрили під домашній арешт, щоб не дати можливості проводити політичну діяльність. Ось це все накоїли за останній час вони, сьогоднішня влада, чинний президент, при тому що обіцяли благоденство в країні", - зазначив Юрій Бойко.

ZIK

"Сьогодні президент забув свої обіцянки, займається репресіями, тому що він боїться нашої партії, боїться Медведчука Віктора Володимировича, боїться правди, а ми з вами знаємо, що правда завжди перемагає - як би цього хто не хотів", - підкреслив Загородній.

Зазначимо, це не перший мітинг, який організовує "Опозиційна платформа - За життя" після закінчення канікул у роботі Ради. Раніше, 9 вересня, також проходив мітинг проти тиску на опозицію. Тисячі українців вимагали від влади закрити незаконну справу проти голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, а також припинити переслідувати опозицію і почати виконувати Мінські домовленості.

В ході тієї акції виступили народні депутати, депутати місцевих рад, представники регіональних організацій партії "Опозиційна платформа - За життя". Крім того, учасники акції протесту нагадали президенту Володимиру Зеленському і народним обранцям про чергову річницю Мінських угод, які Україна виконувати відмовляється.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.иа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.иа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.иа "і " Шарий.net".

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.