Оператор ГТС України подав заявку на участь у сертифікації "Північного потоку - 2"

Як зазначили у компанії, російський газопровід загрожує національній безпеці України, руйнує європейську енергетичну архітектуру та намагається обійти правила ЄС

Оператор ГТС України Фото з відкритих джерел

У середу, 20 жовтня, Оператор ГТС України подав заявку до німецького енергетичного регулятора (Bundesnetzagentur) щодо участі у процедурі сертифікації "Північного потоку - 2". Про це повідомила прес-служба ОГТСУ.

"Ми продовжуємо рішуче виступати проти цього геополітично небезпечного проекту, що загрожує національній безпеці України, руйнує європейську енергетичну архітектуру та намагається обійти правила ЄС. Сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права та комерційні інтереси Оператора ГТС України, що є підставою для нашої заявки до німецького регулятора. "Північний потік - 2" не спрямований на диверсифікацію маршрутів транспортування газу та загрожує безпеці постачань газу до Європи. Ми вважаємо своїм обов’язком інформувати наших стратегічних партнерів про ці занепокоєння", - заявив генеральний директор Оператора ГТС України Сергій Макогон.

У компанії зазначили, що "Північний потік - 2" може бути сертифіковано лише за умови дотримання усіх зобов’язань, визначених європейським законодавством. Європейське енергетичне законодавство вимагає, щоб оператор "Північного потоку - 2" був повністю відокремлений та незалежний від "Газпрому", а також, щоб правила щодо доступу третьої сторони, недискримінаційні, прозорі тарифи, застосовувалися до всього трубопроводу від його кінцевої точки у Любміні (Німеччина) до вихідної точки в Усть-Лузі (Росія). Крім того, українська газотранспортна система повинна бути відкритою для використання третіми сторонами на російському кордоні, незалежно від того, чи ця сторона з Центральної Азії, чи є іншим російським виробником газу, що не належить "Газпрому".

"Оператор ГТС України висловлює сподівання, що Федеральне мережеве агентство Німеччини невдовзі визначиться зі своїм рішенням", - йдеться у заяві.

Новини за темою: Оператор ГТС спростовує інформацію про відновлення транзиту газу до Угорщини

Нагадаємо, нещодавно голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що компанія подала заявку на участь у процесі сертифікації оператора "Північного потоку - 2".